Aksesuarlar ile Modern Bir Ev Tasarımı

0
144

Biblolar, tablolar, kitap rafları, kitap tutucular, yapay çiçekler, mumluklar ve daha neler neler… Evinizin tasarımı her ne şekilde olursa olsun vintage bir görünümü bile modern hale getirmek imkansız değil. Özellikle şimdi bir çok internet mağazası da dahil olmak üzere o kadar fazla aksesuar çeşidir var ki eviniz için en uygun olanını kolayca seçebilirsiniz. Sadece lüks bir konutta oturmak ile harika bir ev dizaynına sahip olunur. Bakış açısı öyle yanlış ki, küçük ve yaşam alanı dar olan konutlarda da bilinçli aksesuar seçimiyle modern bir görüntü elde edilebilir. Ufak tefek dokunuşlarla siz de bu güzelliğin tadına varmaya bakın.

 Bütçenize Özel Tespitler

Bu konu ev için aksesuar seçiminde bulunmanın ilk adımı. 100 TL’ye de evinize birçok aksesuar alabilirsiniz, 1000 TL’ye de. Ne var ki yanlış bir düşünce olan yüksek fiyatlı ürünler daha şık oluyor tespitini kırmalısınız. Her evi olduğu havadan başka bir havaya taşıyacak olan mumlukları aksesuar listenize ekleyebilirsiniz. Uygun fiyatlı olanları olduğu gibi daha yüksek fiyatlı olanları da var. Gümüş bir tepsi ile de dekorasyonunuza güncel bir hava katarsınız. Hatta gümüş tepsinin içerisine koyabileceğiniz siyah mumluklar ile göze hitap eden bir görüntü yakalanabilir. Dekoratif oda kokuları da aksesuarlara dahil tabii ki. Şimdi ev dizayn mağazalarının hemen hepsinde görsel oda kokularını bulmanız mümkün. Eğer incelerken rahat olmak istiyorsanız tercih ettiğiniz mağazaların online sitelerine de bakabilirsiniz.

Gold Detaylar

Bu detay bir harika. Saksılar, şamdanlar, ayna çerçeveleri, resim çerçeveleri, mumluklar, lambaderler, vazolave dahası. Seçimleriniz tabii ki evinizdeki renklendirmeye uygun olmalı; ama bir kaç tane gold detayı da eksik olmasa iyi olur. Sonuçta goldun yanına yakışmayacak pek de bir renk yok. Uyduğu bir eşyanın yanına iliştirdiniz mi işte size moderne ulaşmış bir görüntü daha. Ev dekorasyon dergilerinden ürün fikirleri almayı unutmayın.

İlginç Tasarımlar

İlginç tasarımlarında ilgi oldağı olduğu aşikar. Orta sehpanızın üstüne dekor olsun diye koyacağınız ilginç kupalar, kitap kutuları vs. koyabilirsiniz. Ayrıca bir köşe ayarlamanıza gerek kalmayacağı gibi bu tip aksesuarlar ilgi çekeceğinden ötürü gelen misafirlerin beğeni odağı olacaktır. Bize zevkinize kuvvet demek düşer ki seçimlerinizde özgün olmayı tercih ettiğinizde evinize kendinizi yansıtmış olursunuz.

Kişiye Özel Tasarımlar

Şimdi öyle çok ki bu tarz satış yapan mağazalar. Sizin adınıza mutfağınız için bile yazı panoları oluşturuyorlar. Eğer sadece bana ve evime özel olsun diyorsanız bu tip aksesuarlarda tercih edebilirsiniz. Kişiye özel kupalar, kitap ayraçları, kumbaralar, defterler ve panolar…

Evinize uzaktan bakın. Neye ihtiyacı var hangi aksesuar gerekli. Yukarıdaki detayların tümüne özen gösterin; ama altını çizeceğimiz bir aksesuar var ki başlı başına eve imzasını atacaktır ve tabii ki de saat. Diğer aksesuarlar konusunda ne seçerseniz seçin evdeki bütünlüğü tamalayacak olan aksesuarın başında saat geliyor. Büyük bir salona sahipseniz saatinizi daha detaylı bir parça seçebilirsiniz. Küçük bir salon ise çok büyük bir saati kaldırmayacak, odada sanki üstünüze geliyormuş gibi bir his oluşturacaktır. Saat seçiminde dikkat edilmesi gereken bir şey daha vardır ki duvar ve saat uyumu. Çok sıradışı bir renk tercih etmeyin; çünkü duvarın rengini değiştirdiğinizde saatin rengi uymayabilir. Modernliği sakin bir seçime uyarlayın ki uyum konusunda sıkıntı çekmeyesiniz.

CEVAP VER