Aileler için Kullanışlı Dekorasyon Önerileri

0
91

Aile kurmak insanın tüm hayatını değiştiren bir deneyim ve tabi ki evini de. Artık tek başına yaşamadığınıza göre, hele ki çocuklarınız varsa önemli değişiklikler yapmalısınız.

Televizyonun asılabileceği bir ünite şart. Bunu çocukların ulaşamayacağı raflar takip etmeli. Kazalara önlem olarak prizlerin yukarıda ve kapaklı olması çok önemli. Yine aynı şekilde kazaları önlemek adına koltuklarınızı camın ya da kaloriferin önüne koymayın. Kaloriferin önüne konan eşyalar evin ısınmasına engel olur.

Led lamba kullanırsanız daha çok tasarruf edersiniz. Miniklerinizin gece uyanıp o sersemlikle düşüp bir yerini incitmesini engellemek için koridorlara düşük voltlu ampuller takabilirsiniz. 1 voltluk bir ampul yeterli ve tasarruflu olacaktır.

Küçük evler için pratik mobilyalar kullanmalısınız. Evinizde çok fazla eşya olması iyi olmaz. Çocukların koşup oynayabileceği en güvenli yer maalesef ki eviniz. Salonunuzda boş ve geniş yerler olması iyi olur. Vazolar ve kırılabilecek diğer süs eşyalarının da en azından bir süre çocuklarınızdan uzak durması iyi olacaktır. Eviniz küçükse küçük ev dekorasyonu püf noktalarından en önemlisi minimalizm ile tanışmaktır. Bunun için Japon dekorasyon sitelerini inceleyebilirsiniz ve biraz ilham alabilirsiniz.

Salonunuzda bir aile fotoğrafı bölümü olması çok önemli. Bu gelen misafirlerin ilk bakacağı şeydir. Bunun için vitrinleri doldurmanızdan ziyade duvara resim asmanızı öneririz. Duvarlarınıza asılan aile resimleri ve tabloları evinizde estetikliği sağlamak için en etkili yolunuz olacaktır. Küçük evler için dekorasyon ürünleri olan katlanabilir ürünleri de çok işinize yarayacaktır. Çok amaçlı ürünler kurtarıcınız olacaktır.

Çocuğunuz varsa evin bir odası onun oluyor. Çocuğunuz büyük yaştaysa odanın temasını birlikte belirlemelisiniz. Henüz çok küçükse sizin hayal gücünüze kalıyor. File sepetler, karton kutular, raflar oyuncakları dizmek için çok ideal. Oyuncakların bir yerde toplu durması çok önemli yoksa her yere dağılır. Minderler ve yastıklar rahat oyun oynamayı sağladığı için çok önemli.

Çocuğun en çok vakit geçirdiği yerde bir oyun parkı bulundurabilirsiniz. Koridorunuza müsaitse salıncak kurabilirsiniz ya da sallanan at alabilirsiniz. Bu eğlenceli parçaları da gözden geçirin deriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz