Ahşap Gölgelik ile Hem Korunun Hem Etkileyin

0
151

Soğuk kış günlerinin atlatılması ve güneşin sıcak yüzünü göstermesi ile tüm kış kapalı kalan bahçe ve terasların da kapıları yavaş yavaş aralanmaya başlıyor. Bahçe ve terasların açılması ile de dekorasyon telaşı başlıyor. Sizde balkonunuzda bu sene etkileyici seçimler yapmak ve komşularınızı kıskandırmak istiyorsanız ahşap gölgelikler ile harika dekorasyonlar yaratabilirsiniz. Hazır şekilde satılan ahşap gölgeliklerin yanı sıra, el becerisi olanlar için de oldukça keyifli, ufak bir inşaat deneyimi olacaktır.

İster Hazır Alın, İster Kendiniz Yapın

Ahşap gölgelikler ile hem kullanışlı hem de etkileyici bir dekorasyon yaratmak istiyorsanız, doğru yerdesiniz demektir. Öncelikle bahçe veya terasınızın hangi bölümünde ahşap gölgelik kullanmak istediğinize karar verin ve ölçüleri belirleyin. Bu noktadan sonra şehrinizde bulunan yapı marketlerden hazır olarak bu gölgeliklere sahip olabileceğiniz gibi tanıdık marangozlara da sipariş verebilirsiniz. Ancak tamamen kendi el emeğiniz olan bir ahşap gölgelik istiyorsanız da, ihtiyacınız olan tek şey biraz ahşap ve çivi.

Uyum Yakalayın

Ahşap gölgelikleri en çekici kılan yanlarından birisi de üzerlerine altlı üstlü dolanan kumaş parçalarıdır şüphesiz! Balkon veya bahçenizde kullandığınız çok yoğun olmayan bir kumaş stilini seçin ve aynısını bulmak için yola düşün! Ahşap gölgeliğinizin ölçülerinde aldığınız kumaş parçasını, gölgeliğinizin bir üst bir alt tahtasından geçirin ve iki ucunu bağlayarak sabitleyin. Bu şekilde ahşap gölgeliğinizi hem dekoratif hem de kullanışlı bir hale getirerek, uyumlu bir dekorasyon yaratabilirsiniz.

Boyamaktan Korkmayın

Ahşap gölgelikler, çetin hava şartları sonucu bir süre sonra yıpranmaya başlayabilirler. Bu durumlarda yine yapı marketleri ziyaret edin ve ahşap boyaları edinin. Canlı renkleri tercih edebileceğiniz gibi tercihinizi daha sade ve soft renklerden yana da kullanabilirsiniz. Ayrıca ahşap gölgeliğinizin boyamak, oldukça keyifli olacaktır. İş bittikten sonra ise gölgesinde kahvenizi yudumlamanın keyfini ise tarif edemeyiz.

Ahşap gölgelikler ile hem korunun hem etkileyin” başlıklı yazımızda paylaştığımız fikirler, tabi ki gölgelikler için sadece birkaç öneri. Hayal gücünüzü kullanarak gölgeliklerinizi oldukça farklı şekillere sokarak, imzanızla büyüleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz