Ağaç Dalları ile Yapılabilecekler

0
106

Ağaç dalları normalde dikkatimizi bile çekmez. Ancak ve ancak piknik yaparken kullandığımız ağaç dalları dekorasyon için yeni trend olabilir. Dekorasyon için ağaç dalları ile yapılabilecek pek çok şey bulunmakta. O halde Ağaç dalı ile yapılabilecekler neler göz atalım.

Ağaç Dalı ile Aksesuar Askısı

Aksesuarları birbirlerine karışmadan, düzenli bir şekilde depolamak her kadının rüyasıdır. Düzenli durmalarıyla birlikte odaya dekoratif bir hava da katmalarını istediğimiz aksesuarlarımızı ağaç dalları ile kolaylıkla düzene sokabiliriz. Bulacağınız fazla kalın olmayan dayanıklı bir ağaç dalına bir kaç küçük çivi çakın. Ağaç dalını bi rip yardımıyla duvara sabitleyin. Aksesuarlarınızı çivilere takarak hoş bir görüntü elde edebilirsiniz.

En Doğal Mumluklar

Bulacağınız hafifçe kalın ağaç dallarının içlerini mumun yarısı dışarıda kalacak şekilde oyun. İsterseniz kokulu mumları isterseniz sade mumları içlerine yerleştirerek şık bir mumluk yapabilirsiniz. Mumlukların yarısını istediğiniz bir renge boyayarak daha farklı bir görünüm de elde edebilirsiniz.

Ağaç Dallarıyla Duvar Süsü

Bulacağınız uzunlu kısalı ağaç dallarını, mukavvaya veya genişçe bir tahta parçasına istediğiniz şekili oluşturacak şekilde yapıştırın. Dalları isterseniz boyayabilir isterseniz doğal halleri ile kullanabilirsiniz. Odanız için baş harfinizi, çocuğunuzun odası için herhangi bir hayvan figürü veya kalp şeklini, ağaç dalları ile yapabilirsiniz.

Ağaç Dalları ile Saksı Askısı

Bulacağınız aynı uzunlukta iki ağaç dalına daha kısa parçaları bir merdiven oluşturacak şekilde sabitleyin. Bu merdivenin her basamağına bir askı yardımıyla saksılarınızı asabilirsiniz. Balkon dekorasyonu için son derece şık bir saksı askısı elde edebilirsiniz.

Fotoğraf Askısı için Ağaç Dalı

Ev dekorasyonu için olmazsa olmaz parçalar hiç şüphesiz fotoğraflar. Klasik çerçevelerden sıkıldıysanız bir ağaç dalı aradığınz şey olabilir. Uzunca bir ağaç dalına hasır iplerden bir kaç sırayı uzunca bağlayın. Fotoğraflarınızı bu iplere takarak hoş bir görüntü elde edebilirsiniz.

Ağaç dalları ile dekorasyon için yapabileceğiniz pek çok şey bulunmakta. Yaratıcılığınızı kullanarak yapılabilecekleri çeşitlendirebilir, evinizde doğal dokunuşlar elde edebilirsiniz. Dekorasyon fikirleri, kendin yap fikirleri ile birleşince ortaya mükemmel sonuçlar çıkarabilirsiniz.

CEVAP VER