Afrika Esintisini Salonlara Taşıyın

0
80

Dinamik ve yaratıcı bir dekorasyon olan Afrika Tarzı evin birçok bölümünde rahatlıkla uygulanabilir. Bu bölümlerden tarza en çok yakışanı ise salonlardır.

Hem renkler ile hem de Afrika tarzı ev aksesuarları ile harika görünen salonlar oluşturabilirsiniz.

Afrika Tarzı Salon Dekorasyonunda Hangi Renkler Hakim Olmalı?

Zebra ve leopar desenlerinin kullanıldığı ve renklerde en çok doğal yeşil ya da ahşap renkleri ve tonlarının tercih edildiği Afrika tarzı salonlarda bu renklerle uyumlu beyaz ya da siyahı da tercih edebilirsiniz.

Afrika Tarzı Döşenmiş Salonlarda Hangi Objelere Yer Verilmeli?

Afrika’nın doğal görünümüne yakın salon dekorasyonu için bu görünümü elde ettirecek objelere ihtiyaç duyulmaktadır. Bu nedenler masklar, heykeller, organik nesnelerden oluşan ev aksesuarları ve hasır sepetler en çok karşılaşacağınız objeler olacaktır.

Gerçek olmamakla birlikte hayvan postlarını da duvarlarda ya da zeminde kullanabilirsiniz.

Salonda Afrika Esintisi

Kontrast görünümleri rahatlıkla uygulayabileceğiniz Afrika tarzı salonlarda birçok nesneyi de birarada kullanabilirsiniz. Rustik tarzı mobilyaların çok sık kullanıldığı bu tarz salonlarda zebra ve leopar desenlerini nasıl kullanacağınıza kendiniz karar vermelisiniz.

Birçok objede kullanabileceğiniz bu desenleri özellikle kilimlerde ya da kırlentlerde kullanmak salona hoş bir görünüm oluşturacaktır. Eğer halınızda desenli bir seçim yaptıysanız perde seçimleri sadelikten yana olmalısınız. Ancak bu tarz desenleri perdelerinizde de kullanarak daha ağır bir Afrika tarzı salon oluşturabilirsiniz.

Eğer salonunuz ile yemek odanız aynı alanda ise son zamanlarda evlerde sıklıkla kullanılmaya başlanan el işi ağaç masaları yemek masası olarak kullanabilir ve ağaç renklerinden yeşil sandalye kılıfları seçebilirsiniz.

Küçük Dokunuşlarda Afrika Esintisi

Sadece küçük dokunuşlar yaparak da Afrika tarzını salonunuza yansıtabilirsiniz. Bu tarz bir salona tam anlamıyla alışamayacağınızı düşünüyorsanız küçük Afrika esintileri ile bu tarza yaklaşabilir ve hoşunuza giderse ilerleyen zamanlarda tüm salonunuzda uygulayabilirsiniz. Bunun için mum ve tütsüler edinerek işe başlayabilirsiniz.

Koku olarak da sizi çekecek Afrika tarzı ayrıca aydınlatmada da loş bir hava katacaktır. Yine kırlentlerde, yastıklarda ya da duvarda kullanacağınız maskeler, oklar gibi objelerde de Afrika tarzı oldukça belirgindir.

Öncelikle bu tarz eşyaları salonunuzda kullanabilirsiniz.

CEVAP VER