Banyo Dekorasyonunuzda Sanki Plajdaymış Etkisi

0
74

Evlerimizin özen gösterdiğimiz kısımlarından olan salon ve odalarında zaman geçirdiğimiz kadar banyolarında da zamanımızın bir yarısını harcamaktayız.

Evlerimizi kendi zevklerimize göre düzenlemek adına hemen hemen herkes ev dekorasyon kataloglarına göz atmış, mağazalardan fikir almışızdır. Bunun yanı sıra odalarımız kadar banyolarımızın dekoru için de farklı konseptlerde farklı dekorasyon biçimleri de vardır.

Plaj etkili konseptlerin banyolarımıza katacağı o egzotik havayı solumak ve yazın tadını banyoda da çıkartmak isterseniz mutlaka bu detaylara bir göz atın deriz.

Banyo Fayanslarına Yansıyan Plaj Esintileri

Klasik banyo görüntüsünden sıkılanlardan ve dekorasyonunuzda bir farklılık yaratmak isteyenlerdenseniz işte size güzel bir fikrimiz var. Banyo fayanslarında kullanılan plaj temalı desenler hem içinizi sıkmayacak hem de kış aylarında sizi sanki tatilde bir kumsaldaymışsınız gibi hissettirecek! Deniz kabuklu görünümlü fayanslar ya da yaz mevsiminin rengi soft pastel açık mavi tonlarıyla banyonuzda tam bir plaj havasını yaratabilirsiniz.

Banyo Küveti mi Yoksa Deniz mi?

Banyoda bulunan bir başka olmazsa olmazlardandır küvetler. Küçük ya da büyük boyutlarına göre değişen yapılarıyla, kışın ısınmak yazınsa serinlemek için kullandığımız bir alandır. Peki, banyo küvetinizde her daim yaz mevsimini hissetmek ister miydiniz? Küvetin tabanına ya da sağına soluna yapıştırılan ve suya dayanıklı farklı plaj desenli stickerlarla yaz mevsimini istediğiniz süre boyunca yaşayın.

Plaj Etkili Banyo Aksesuarları

Banyo aksesuarları hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı. Banyolarımızda kullandığımız banyo paspaslarına, aynalara, dolaplara tek bir dokunuşla plaj etkilerini getirin. Deniz mavisi rengindeki banyo paspasınızı, aynalara yapıştırılan deniz kabukları, mercanlar ya da denizyıldızı desenleriyle tamamlayın. Hilton lavaboların altında ya da yan taraflarında bulunan dolaplara da küçük şişelerin içine deniz kabuklarını koyarak minik minik detaylar yaratabilirsiniz. Şezlong biçimli sabunlukları da bunlara ekleyerek farklılık oluşturmak çok eğlenceli olacaktır. Banyonuzda plaj temalı aksesuarlara mutlaka yer açın.

Banyonuzu Güneş Işıklarıyla Aydınlatın

Aydınlatmada kullanacağımız lamba aksesuarlarını da unutmayalım. Led ışıklarla oluşturacağımız güneş görünümlü aydınlatmalar tüm puzzle’ı tamamlayacaktır. İsterseniz bu güneş görünümlü lambayı tavana monte ederek farklı açılardan ışıkları da banyonuza güneş gibi yansıtabilirsiniz.

CEVAP VER