2017’nin En Trend Perde Modelleri

0
431

Ev tekstili ürünleri arasında özellikle bayanların çok dikkat ettiği seçerken özenerek seçtiği ve odalara şık bir görüntü sunan ürünlerden biri perdelerdir. Bahar ve yaz aylarında perde modellerinde daha farklı alternatifler kaşınıza çıkmaktadır. Özellikle düğünlerin çoğalması perde piyasasını da oldukça hareketlendirmiştir. Renk ve dokuma bakımından 2017 yılında farklı modellerde perdeler ile karşılaşıyorsunuz.

En Fazla Tercih Edilen Perde Modelleri Hangileridir?

Yapılan tekstil fuarlarından tül perde modellerinde file modeller standardın dışına çıkarak salonunuza farklı bir hava katmaktadır. Daha çok sade renkler tercih edilse de salon mobilyanıza göre desenli veya yaz renkleri de tercih edilmektedir. Birçok firma yumuşak tonlardan oluşan modern perde modelleri üretmektedir. Bu tonların kullanılmasının amacı; evde huzurlu ve sakin bir görüntü oluşturmasıdır.

Evimi Sıradışı Modern Perdelerle Süslemek İstiyorum

Salon ve odalarınızda şık ve kalite bir görünüm oluşturmak için standart dışı sade tonlarda desenli perde modelleri tercih edebilirisiniz. Klasik tarzda ev dekore eden kişiler perde seçiminde daha az alternatifli seçim yapabilmektedir. Yeni modern görünümlerde genellikle Fransız perde modelleri yer alıyor. Lüks dekorasyona sahip salon ve odalar da bulunan Fransız perdeler bulunduğu yere ihtişamlı bir hava katmaktadır. Bu modern perdeler renk olarak genelde kırık krem, bordo ve kırmızı tonlarında tercih edilmektedir.

En Uygun Modeli Nasıl Belirleyebilirim?

Alınacak perdenin odanın tarzını yansıtması için ev mobilya ve aksesuarlarıyla uyumlu olması gerekir. Mesela Klasik mobilya ile döşenmiş bir odada buna uygun olarak klasik kumaş ve desenler ile örülmüş perde yaptırılmalıdır. Odanın stili spor bir görünüme sahipse burası için panel perdeler tercih edilebilir. Perdenize seçerken mobilyalarınızla birebir aynı renk değil de kombin olacak şekilde tek renk üzerinde durulmasında fayda vardır. Ayrıca duvarlarınız ile aynı renkte perde kullanmak isterseniz bu doğru bir seçim olabilir; çünkü odanıza daha geniş alan görünümü oluşturur.

Oda pencereniz yerden tavana kadar kaplıysa büyük perdeler tercih edilmelidir. Odanız küçük standart pencerelere sahipse kısa perdelere göz atabilirsiniz. Son zamanlarda moda tasarımcılarının en fazla ilgilendiği modeller ise stor perdeler üzerinedir. Odanıza uyumlu olarak şık görünümlü stor perdelerde seçebilirsiniz. Birbirinden değişik tasarımlara sahip stor perdeleri kendi ihtiyacınıza göre de ayarlamak oldukça kolaydır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz