2017 Yılı için Salon Dekorasyon Modelleri

0
162

Her geçen gün insanların bulundukları ortamı dekore etmek istemeleri, eskiden kurtulup yeni; ama daha ferah farklı bir atmosfere bürünen mekânların oluşturulması hızlıca artmaktadır. Bunun sebebi birazda bireylerin iş yoğunluğunun ve stresin onlara huzur verici değişikliklere yönlendirmesiyle oluşmaktadır. 2017 ev dekorasyon trenlerine göz attığımızda daha çok ikonik sadelik, mat ve parlak uyumlu renkler, daha doğal mobilyalar ve el yapımı aksesuarlar yer almaktadır.

Kendi Modanızı Oluşturun

2017 sezonunda pastel, yumuşak tonlu ve mat renklerin öne çıktığını görüyoruz. Özellikle pembe, yeşil ve gri renklerin kullanımına özen gösterilmektedir. Mutfağınızdaki beyaz eşyaların mat renk tercih edilmesi bulunduğu ortama daha fazla derinlik kazandırmaktadır. Aksesuarlarda geometrik şekilli parçalarda 2017 dekorasyon modasının içinde yer almaktadır. Banyonuzdaki etrafı tamamen cam kaplamalı duşlar daha doğal bir görüntü oluşturmakta ve yeşillikle kaplı dekorasyon size açık havadaymış gibi bir atmosfer oluşturmaktadır. En güzel tasarımlar sizin iç huzurunuzu sağlayan ve size bulunduğunuz salonda doyasıya bir oturma keyfi sunan renkler ve dekorasyonlar sayesinde oluşmaktadır.

Salon Dekorasyonunda Açık Renk Tercihi

Salonunuzda kullanacağınız açık renk dekorasyonlar tüm salon tiplerinde rahatlıkla kullanılabilmektedir. Salonunu tamamen koyu veya sade renklere bürünmüş şekilde görmek istemeyenler açık renklerle donatılmış dekorasyonlar sayesinde sadelikten de biraz uzaklaşmış olurlar. Açık renklerle oluşturacağınız tasarımlar salonunuza oldukça şık bir görüntü verebilir. Tabi kullanacağınız renklerin seçiminde duvar rengi çok önemlidir. Alacağınız mobilyaların ve aksesuarların rengine göre duvarlarınızda boya yerine size ferah bir ortam sunacak duvar kâğıtları da kullanabilirsiniz. Salonunuzda kullanacağınız halı rengi duvar renginizden bir veya iki ton koyu olması ve daha büyük olması salonunuzu büyük büyük ve göz alıcı gösterebilir.

2017 Modasından Tavsiyeler

Evde en çok zaman geçirdiğiniz ve sizin için en önemli yer salondur. Salon dekorasyonun gösterişli ve rahat olması size pozitif enerji sağlamaktadır. Salonunuzu 2017 modasına göre dekore etmek istiyorsanız:

  • Salonunuzda dörtgen masalar, estetik aksesuar ve aydınlatmalar yer almalı.
  • Mobilyada ahşap kullanımı oldukça popüler olduğu için ahşap takımlar alınabilir.
  • Sade dekorasyon üzerine açık ton renkler kullanmalısınız.
  • Yatak odasında çok açık renk eşyalar ve az mobilya kullanımı rahat bir yaşam alanı oluşturur.
  • Pembe, lila ve mavi renklerde tül kullanabilirsiniz.
  • Duvarlarda krem, füme, mavi ve gri renk kombinasyonu ön planda tutuluyor.
  • Koltuk takımları renkli ve desenli olabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz