1+1 Evler Nasıl Dekore Edilmeli?

0
29

Küçük ama şirin, dekoratif ve içten, samimi ve sıcak bir ortam arayışı içinde olanlar 1+1 evlerin sefasını sürüyorlar. Çünkü 1+1 evler de aslında iyi dekore edildiğinde size hem ferah hem de sizi ifade eden bir ortam oluveriyor. İşin bir kaç püf noktası ve ufak tefek detayları var o kadar. Gelin hep beraber bunlara göz atalım.

Gizli Depolama Alanları

Eviniz o kadar güzel ki gelen hayran giden hayran. Bunlar bu eve bu kadar eşyayı nasıl sığdırmışlar diye düşünüp duruyor. Bunun için neler yapabilirsiniz? Örneğin salonunuzun havasını değiştirecek odanın renklerine uygun sandıklı bir puf ekleyebilirsiniz. Bu hem misafirleriniz için ekstra bir oturma alanı hem de fazla eşyaları depolamak için oldukça iyi bir alternatif olacaktır. Evinizin tipine uygun bir tv ünitesi de aynı görevi görecektir, Tabii ünite de kapaklı dolaplar olmak şartı ile. Eğer odanız büyükse geniş bir TV ünitesi tercih edebilir. Bu konuda sıkıntı çekmezsiniz; ama eğer küçükse TV ünitenizi duvara monte tarzında seçmenizi öneririz. Hem duvarınız görsel olarak şekillenir hem de kitaplarınız veya ufak tefek eşyalarınızı depolayabilmeniz için duvara monte olan ünite eklerini kullanabilirsiniz.

Doğru Renkler ile Odayı Ferah Göstermek

Başlıktanda yola çıkarılacağı üzere odanın görünümünü değiştirmek mümkün. Açık renkler odayı geniş gösterebileceği gibi ışığı da oldukça iyi yansıtacaktır. Bebek mavisi, pudra pembesi, beyaz, krem tonları gibi bir çok alternatif mümkün. Odaya hangi renk eşya alacaksanız beyaz ve krem rengi ile uyumu oldukça kolay olacağından bu konuda içiniz rahat olabilir. Ama diğer renk alternetiflerinde eşyaya uygunluğu da önemli olacaktır. 1+1’lerin metre karesi ne olursa olsun oda sayısı itibari ile zaten oldukça dar bir alana sahip olduğu için tercihinizi açık renklerden kullanmanız tarafıyız.

Aksesuarlar

Zevkiniz ile uyumlu olarak duvarlara asılan tablolar da odayı iyi değerlendirmenin bir başka alternatifi. Ama yer sıkıntısı sebebiyle bunu fazla abartmamak odanın içini daraltmamak açısından daha iyi olacaktır. Çok eşya insanın üstüne gelebilir. Bu tip evlerde az ama kullanışlı eşyaların öneminin yanı sıra abartıdan uzak ama şık eşyaların önemi de büyüktür.

Mutfak ile Bütünlük

Mutfak odanın içindedir kaçınılmaz. Belki istisnalar olacaktır. Ama istisnalar için zaten çok da problem sayılmaz. Mutfağı kendi içinde de uyumlu şekile dekore edebilirsiniz. Ama mutfak odayla beraberse bir bütünlük sağlamanız çok daha güzel olacaktır. Doğru ışıklandırma tercih etmek de bunun güzelliğini daha da artırır. Mutfağınız eğer çok küçükse ve çok sayılı bir misafir ağırlamak mümkün değilse evinizin şekline göre mutfağa en yakın duvara açılıp kapanabilen bir masa da monte ettirebilirsiniz. Hem, küçük kahve kaçamakları için de ideal olacak size oturma alanı için tatlı bir alternatif daha sağlayacaktır.

Tüm bunlar tamamsa son olarak evinize canlı çiçekler ekleyebilirsiniz.Eğer ben bakamıyorum diyorsanız yapay olanlarda mümkün. Bilirsiniz çiçeğin girdiği ortam bir anda başka havaya bürünür.

CEVAP VER