10 Dekoratif Mutfak Önerisi

0
35

Mutfak bir evin en önemli bölümlerinden birisidir. Özellikle bayanlar bu alanda uzun süreler geçirmektedirler. Mutfak yalnızca yemek hazırlanması ve yenilmesi için kullanılan bir bölüm değildir. Ayrıca aileyi, sıcak sohbetleri ve birliktelikleri bir arada toplayabilen evin ender bölümüdür. Bu nedenle mutfaklar işlevselliklerinden daha fazla anlamlar taşıyan mekânlardır. Bu alanları birliktelik huzur ve rahatınıza göre dizayn etmek ise sizin elinizdedir.

2017 Modası Açık Renkli Mutfaklar

Günümüzde ev hanımları hem temizlik hem de kirlilik kapma açısından beyaz ağırlıklı mutfakları istemeseler de aslında ne kadar büyülendikleri ortadadır. Gerçekte beyaz mutfak modelleri temizliği oldukça kolay ve zahmetsiz bir iştir. Aynı zamanda mutfağınıza aydınlık ve ferahlık katan bir görünüme sahiptirler. Bu tarz dekoratif mutfak tasarımları için malzeme olarak genelde akrilik kullanılmaktadır.

Birbirinden şık ve modern akrilik mutfak dolabı modelleri aynı zamanda ayna görünümü ile mutfağınızın daha büyük ve daha rahat olabileceği hissini sağlamaktadır. Bu tür dolapların en önemli özellikleri ise temizliği kolay olmasıdır. Leke tutmaz ve ıslak mendille dahi kolaylıkla temizlenebilen bir yapıya sahiptir.

Akrilik mutfak dolaplarının tek bir dezavantajı ise, çizilmelere karşı dayanıksız olmasıdır. Bu nedenle özellikle çocuklu aileler tarafından kullanılmakta çekinilmektedir.

Mutfak Dekorasyonu Yapılırken Hangi Renkler Kullanılmalı?

Mutfak mobilyası renklerini seçerken evdeki duvarların rengiyle de uyum sağlaması göz önüne alınmalıdır. Hem aydınlık hem de ferah görünümüyle bu senenin modası beyaz renk hemen hemen herkes tarafından sevilen bir renktir. Beyaz renkte seçilmiş olan mutfak dolapları hemen her renkle de uyum sağlar ve her mutfağa yakışır. Beyaz renklerin hâkim olduğu mutfak dar alanlara bile genişlik kazandırır. Bu özelliğiyle birçok küçük evde tercih edilmektedir.

Beyaz renk hâkim mutfağı ufak dokunuşlarla renklendirebilirsiniz. Bunu mutfağınızın farklı alanlarına pastel tonları ve canlı renklerde aksesuarlar kullanarak yapabilirsiniz. Beyaz dolapları siyah ile kullanırsanız asil ve modern, gold renkleriyle kullanırsanız klasik ve şık, pastel tonları ile kullanırsanız renkli ve hoş bir görüntü elde edebilirsiniz. Mutfağınıza bu derece genişlik kazandıracak ve yenilenmeyi kolaylaştıracak başka bir renk yoktur. Modayı daha kolay takip edebilir ve ufak değişikliklerle demode olmaktan kaçınabilirsiniz.

İşte sizler için derlediğimiz 2017 modası 10 dekoratif mutfak önerisi:

  • Öncelikle beyaz ve grinin tonları mutfak dekorasyonunda kullanabilirsiniz. Bu sayede hem şık hem de modern bir hava yakalamanız oldukça kolay.
  • İkinci olarak küçük beyaz ve ahşap mutfak dekorasyonu ile mutfaklarınız vazgeçilmez alanlarınız olacaktır.
  • Üçüncü olarak büyük mutfaklar için beyaz rengi kullanabilirsiniz. büyük beyaz mutfak dekorasyonu sayesinde mutfağınız oldukça hoş bir görünüme sahip olacaktır.
  • Mutfaklarda beyaz parlak lake kullanarak hayalinizde dekorasyonu kullanabilirsiniz.
  • Beyazın ağırlıklı olduğu kontrast renkleri kullanarak oldukça modern bir mutfağa sahip olabilirsiniz.

  • Dekorasyon konusunda sadeliği sevenlere de öneriler mevcut Beyaz rengin sadeliğini mutfaklarınızda kullanabilirsiniz.
  • Beyaz köşe mutfaklar, oldukça fazla tercih edilen dekorasyan seçenekleri arasındadır.
  • Amerikan mutfak modellerinde açık renk dekorasyonu tercih edebilir, görünümüyle misafirlerinizi büyüleyebilirsiniz.
  • Beyaz gri ve siyah tonları oldukça uyumlu renklerdir. Siz de mutfak dekorasyonunda bu renk tonlarını tercih edebilir, mutfağınızın keyfini çıkartabilirsiniz.

CEVAP VER